Studio

W Studio Bank realizowane są sesje fotograficzne, produkcje filmowe i telewizyjne. Jest to doskonałe miejsce do organizacji konferencji, eventów i różnorodnych premier.

Wnętrze

Studio Bank powstało w 2009 roku jako pracownia artystyczna. Od samego początku przestrzeń ta gościła sesje fotograficzne, produkcje filmowe i różnorodne wydarzenia. Wspaniały klimat i funkcjonalność wnętrza tworzą unikalny charakter – zabytkowe okno w którym można wypocząć, duże drzwi, designerskie meble, nowoczesne technologie fotograficzne i filmowe, a także interesujące rozwiązania eventowe, to ważne atuty Studio Bank.

Przyjdź i sprawdź nasze możliwości. Poczuj dobrą energię, która drzemie w ponadstuletnich murach.

Historia

Studio Bank mieści się w zabytkowym budynku zaprojektowanym na początku XX wieku przez ówczesnego rektora Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, profesora Leontija Nikołajewicza Benois dla rosyjskiego Banku Państwa, który następnie stał się przedwojenną siedzibą Banku Polskiego.

Lokal ten dopiero niedawno został zrewitalizowany i przywrócony miastu. Ponadstuletnią, bogatą historię tego miejsca widać na każdym kroku. Wysokie na 7 metrów ceglane arkady skarbca i zabytkowa podłoga pamiętają czasy caratu. Tu składowano większość złota II Rzeczpospolitej. Trzymano je w płóciennych, stemplowanych pieczęciami Banku workach. Ślady tych stempli do dziś widnieją na oryginalnej posadzce Studia.

Trudno znaleźć w Warszawie miejsce tak mocno, niemal organicznie związane z historią miasta, będące jednocześnie ultranowoczesnym studiem, w którym tętni życie. Studio Bank znajduje się w samym centrum historycznej części miasta, tuż obok Placu Teatralnego, przy ulicy Daniłowiczowskiej, która krzyżuje się z ul. Bielańską – dawną Giełdową – niegdyś jedną z najbardziej ruchliwych ulic przedwojennej Warszawy.

W 2009 roku powoła do życia Studio Bank fotograf Szymon Kobusiński.

Informacje techniczne

Studio Bank mieści się na ponad 200 metrach kwadratowych powierzchni o wysokości 7 metrów, wyposażonej m.in. w cykloramę, garderobę, stanowiska charakteryzatorskie i fryzjerskie, kuchnię i łazienkę oraz przestrzeń do wypoczynku.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy także sprzęt światowych marek: Broncolor, PhaseOne, Nikon, Zeiss, Dedo, Arri, Manfrotto, Avenger, Rosco i wiele innych. Ekipa obsługująca sesje to profesjonaliści, którzy mają w swoim dorobku współprace z takimi mistrzami jak Ryszard Horowitz, Andrzej Świetlik, Ryszard Lenczewski i Arkadiusz Tomiak.