„Zadziwienia / Metamorfozy"

Niezwykłe spotkanie fotografii i rzeźby na wystawie Krystyny Nowakowskiej i Tomasza
Tomaszewskiego.

“Zadziwienia / Metamorfozy” w Studio Bank – niezwykła wystawa, gdzie spotkają się fotografie Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby autorstwa Krystyny Nowakowskiej. Kuratorzy Barbara Elżanowska-Rutherford i Szymon Kobusiński przedstawiają fascynujące przenikanie się różnych mediów artystycznych.

Studio Bank w Warszawie stało się areną dla niezwykłego przenikania się różnych mediów artystycznych na wystawie “Zadziwienia / Metamorfozy”, która miała miejsce 16 kwietnia 2015 roku. Ta fascynująca ekspozycja przedstawiała wyjątkowe połączenie fotografii i rzeźby, zestawiając prace dwójki utalentowanych artystów: Krystyny Nowakowskiej i Tomasza Tomaszewskiego. Kuratorami tej niezwykłej wystawy są Barbara Elżanowska-Rutherford i Szymon Kobusiński. Krystyna Nowakowska, urodzona w Rzeszowie, jest cenioną rzeźbiarką, która preferuje unikatowe kompozycje modelowane w wosku i odlewane w brązie metodą”woku traconego”. Jej prace, pełne zaskakujących form i głębokiej symboliki, były prezentowane na licznych wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prace Nowakowskiej zdobią galerie i kolekcje prywatne na całym świecie, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Jej talent został doceniony poprzez stypendia artystyczne Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendium twórcze Krakowa.
Jest również członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystycznego “Polart” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Tomasz Tomaszewski, urodzony w Warszawie, to renomowany polski fotograf, znany ze swoich niezwykłych fotografii prasowych. Jego prace zdobiły strony magazynu National Geographic, a także zostały zaprezentowane na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Tomaszewski jest również
cenionym wykładowcą fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Jego fotografie odznaczają się wnikliwością obserwacji i artystycznym spojrzeniem na rzeczywistość. Jest autorem wielu publikacji, w tym książek takich jak “Cyganie polscy”, “Ostatni. Współcześni Żydzi polscy” oraz “W Centrum”, które odzwierciedlają jego zamiłowanie do dokumentowania codziennego życia i społecznych transformacji.
Wystawa “Zadziwienia / Metamorfozy” była nie tylko okazją do podziwiania niezwykłych dzieł tej dwójki artystów, ale także spotkanie dwóch różnych światów artystycznych. Prace Nowakowskiej i Tomaszewskiego odkrywają niesamowite połączenia między fotografią a rzeźbą, przenikanie się form, faktur i emocji. Wzajemne oddziaływanie tych dwóch mediów stwarza nowe, nieoczekiwane perspektywy dla widza, prowokując do refleksji i interpretacji.

“Zadziwienia / Metamorfozy” było niepowtarzalną okazją dla miłośników sztuki, aby zgłębić świat dwóch utalentowanych artystów i doświadczyć ich niezwykłej twórczości. Prace Krystyny Nowakowskiej i Tomasza Tomaszewskiego zapewniają nie tylko estetyczne doznania, ale także inspirują do zastanowienia się nad różnorodnością form artystycznych i ich wzajemnym przenikaniem się.

Wystawa jest organizowana dzięki wsparciu PopUp Gallery w Studio Bank przez: Capital Park, Philips, ESTHECHOC, Kancelaria Elżanowski,Cherka i Wąsowski, oraz partnerów medialnych: artinfo.pl, Manager,
Rynek i Sztuka, Fotopolis, Meeting Planner i Feedback.